Recenzje naszych książek

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

07.01.2021 ,,Mamusiowy Świat''  

link do wpisu: https://mamaijulka.blogspot.com/2021/01/akademia-rozwoju-swietne-ksiazki-dla.html?fbclid=IwAR05WjsmSWev31Od3S-yjKfV3WrHJQrj6FDqdCsFICgwBQ4x6G_xUTqrnM8

Akademia rozwoju- świetne książki dla każdego przedszkolaka.

Witajcie. 

 
Dzisiaj chciałabym pokazać Wam dwie genialne książki edukacyjne dla dzieci, które na pewno spodobają się waszym pociechom. Są to książki wydane nakładem Wydawnictwa Arystoteles
 
" Akademia rozwoju" jest to seria aktywizujących książeczek dla dzieci autorstwa Pani Eweliny Grzankowskiej. Są to wyjątkowe książeczki, które wręcz uwielbiają dzieciaki. Dzięki nim chłoną wiedzę jak gąbka- tak przynajmniej było w naszym przypadku- Julka nie mogła oderwać się od książek ale nic w tym dziwnego. W naszym posiadaniu znalazło się dwie książeczki wchodzące w skład serii " Akademia Rozwoju" : Akademia Rozwoju. Mały Geniusz oraz Akademia Rozwoju. Ćwiczenia z myślenia
 
Akademia Rozwoju. Mały geniusz to jedna z kilku wspaniałych aktywizujących książeczek wchodząca w skład serii. Pierwsze co przykuwa uwagę są to okładka. Okładka zawiera wspaniałe ilustracje, które przyciągają uwagę małego odkrywcy świata. Zarówno Julce jak i mi bardzo spodobała się zabawna ilustracja przedstawiająca mózg, jest naprawdę zabawna ale dzięki niej tytuł nabiera jeszcze głębszego znaczenia. Oleńkę natomiast do książki zachęcił wizerunek lwa lecącego w samolociku. Słuchajcie ilustracje w książce to jest potęga, naprawdę. Niepojęte jak bardzo okładka może wywierać wpływ na mózg dziecka i zachęcić je do nauki. Ale wiecie, kij ma dwa końce więc czasem może dziać się wręcz odwrotnie. Tutaj jestem przekonana, że tak się nie stanie. 
 

 

Co znajdziemy w książce? Przede wszystkim masę ćwiczeń aktywizujących dla dzieci. Jako nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej muszę przyznać, że jest to książka świetna pod względem edukacyjnym. 
" Nafaszerowana" jest aż po brzegi ćwiczeniami z grafomotoryki, sprawności manualnej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, orientacji przestrzennej, koncentracji uwagi i spostrzegawczości, ćwiczenia czytania i pisania oraz te najtrudniejsze do  wykonania- ćwiczenia matematyczne. Wszystkie te ćwiczenia są niezwykle ważne we wspomaganiu rozwoju dziecka. 
Spójrzcie na przykładowe ćwiczenia zawarte w książkach. 
 
Tak jak wspominałam wcześniej w książce bardzo podoba mi się okładka, ale pod względem merytorycznym zawartość książki urzeka mnie jeszcze bardziej. Każda strona to nowe ćwiczenie. Autorka świetnie ułożyła zadania tak, by przeplatały się jeszcze bardziej zaciekawiając dziecko i zachęcając do nauki, gdyby ćwiczenia w kółko powtarzały się, uwierzcie żadne dziecko nie maiłoby ochoty tak monotonnie wykonywać tych samych poleceń. Delikatne, rysunkowe ilustracje, czcionka przypominająca ręczne pisanie, zrozumiały tekst, wyraźne, logiczne polecenia- to wszystko sprawia, że książka jest naprawdę świetna. 
 
Książka zawiera 56 stron w formacie 205x285 mm. 
Jeśli jesteście ciekawi, czy zainteresuje Wasze dziecko znajdziecie ją TUTAJ
 
 
Akademia Rozwoju. Ćwiczenia z myślenia  to kolejna książka z serii. Tak jak w poprzedniej książce okładka przyciąga swoją oryginalnością, ciekawością i przede wszystkim humorem. Tutaj ytak jak w poprzedniej moją uwage przyciągneła przede wszystkim ta zabawna ilustracja mózgu trzymającego sztangę- no ewidentnie ćwiczy. I jak tu nie zrozumieć przesłania :) 
 
Tak jak w poprzedniej propozycji tak i w tej książce Każda strona to nowe ćwiczenie. Autorka świetnie ułożyła zadania tak, by przeplatały się jeszcze bardziej zaciekawiając dziecko i zachęcając do nauki, gdyby ćwiczenia w kółko powtarzały się, uwierzcie żadne dziecko nie maiłoby ochoty tak monotonnie wykonywać tych samych poleceń. Delikatne, rysunkowe ilustracje, czcionka przypominająca ręczne pisanie, zrozumiały tekst, wyraźne, logiczne polecenia- to wszystko sprawia, że książka jest naprawdę świetna.
 
Tutaj również książka składa się z 56 stron po brzegi wypełnionymi zabawnymi ilustracjami oraz ciekawymi zadaniami, które sprawią, że dziecko w ramach zabawy łatwiej wypracuje umiejętności.
 
Książki są naprawdę niezwykłe. Dziewczynki są nimi zachwycone. Spędzamy z nimi wiele czasu i nie mamy dość. Myślę, że warto je kupić dla dziecka. Jedna kosztuje jedynie 9, 99 zł. Uwierzcie mi to bardzo mała inwestycja, która zaowocuje w przyszłości.
Polecamy!
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

08.01.2021 ,,Mamusiowy Świat''

link do wpisu: https://mamaijulka.blogspot.com/2021/01/ksiazeczki-ktore-zrobia-furore-wsrod.html?fbclid=IwAR3QumBpjK66CRwctYSg_LVg-K4gIsKTipvC48-zLWFy8qbOIq--YWsEAgE

Książeczki, które zrobią furorę wśród dzieci.

 
Witajcie. 
 
W dzisiejszej recenzji chciałabym pokazać Wam świetne książki, które na pewno przypadną do gustu waszym dzieciom. Julka z Olą znalazły je pod choinką i powiem Wam szczerze, że żadna zabawka nie dała im tyle radości co właśnie te książki. 
Z ogromną więc radością prezentuje Wam kolejne książki wydane nakładem Wydawnictwa Arystoteles.


Książeczka jak sami widzicie na pewno przypadnie do gustu małym miłośnikom zwierząt oraz wiejskiego życia. Nie jest to jednak jedna z kolejnych, zwykłych książeczek. To wyjątkowa książeczka. A dlaczego? :) Bo dzięki niej dziecko słyszy odgłosy zwierząt żyjących na wsi. 
 
 

Książeczka autorstwa Pani Katarzyny Campbell wprowadzi ciekawego świata czytelnika  w świat zwierząt gospodarskich. Mały czytelnik będzie miał okazję nie tylko poznać ale także usłyszeć wydawane przez zwierzęta mieszkające w gospodarstwach odgłosy. Świetne jest to, że książka pozwala na odtworzenie wybranego dźwięku w każdym momencie. W książce można usłyszeć osiem odgłosów zwierząt z gospodarstwa:
krowy, koguta, świnki, pieska, kaczki, kozy, żaby i kota. 
 

Książka w niezwykle kolorowy i ciekawy sposób pokazuje dzieciom, jak wygląda życie zwierząt w gospodarstwie.  Duże, barwne ilustracje ilustracje w połączeniu z wesołymi wierszykami bez trudu pomogą w poznaniu i nauce zwierząt, których z pewnością ciężko byłoby spotkać w mieście.
 
Książka jest porządnie wydana, przepełniona po brzegi przepięknymi, kolorowymi ilustracjami, tekstu jest niewiele jednakże jest bardzo ciekawy a do tego rymowany. Uważam, że jest to świetna książeczka dla dzieci. 
 
Magiczne urodziny. Książka z elementami dźwiękowymi. 
 

Kolejna, świetna propozycja książkowa na spędzenie wspaniałych chwil z maluchem. Tak jak poprzednia książka, tak i ta jest propozycją z dźwiękiem. 
 

 

Magiczne urodziny to wyjątkowa książka z elementami dźwiękowymi i efektem świetlnym. Żyrafka ma urodziny a więc zaprasza wszystkich na swoje przyjęcie urodzinowe. Mały czytelnik będzie mógł zapukać do drzwi Żyrafki i razem z nią świętować, złożyć jej życzenia, uderzyć w bębenki i pomóc jej zdmuchnąć świeczki. Gwarantowane mnóstwo zabawy, tańców i radości. 
 

Książka rozwija, umożliwia kształtowanie koordynacji słuchowo-ruchowej i daje mnóstwo wspaniałej zabawy. Instrukcje wskazują czynności, po których wykonaniu czytelnik może przejść dalej.
 

 
 
Książka jest naprawdę świetna. Na górze posiada prostokąty, które po naciśnięciu wydają instrukcje, którą należy wykonać na następującej stronie. Oprócz efektów dźwiękowych książka posiada także efekty świetlne. Jest książką twardostronicową, niezwykle bezpieczną- dzięki zaokrąglonym rogom. 
Posiada niewiele tekstu, jednak bardzo zrozumiałego, idealnego do np. nauki czytania. 
Będzie świetna dla dzieci młodszych i troszkę starszych. Uważam, że jest to świetny pomysł na niezwykle trafiony prezent urodzinowy. 
 
Książki są naprawdę niezwykłe. Dziewczynki są nimi zachwycone. Spędzamy z nimi wiele czasu i nie mamy dość. 
Polecamy!
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
06.03.2019 ,,Coś ciekawego dla dzieci''
 
 

Rymowanki są super!

Czytacie wierszyki? Lubicie rymowanki?

Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi TAK, mamy dla Was coś naprawdę bardzo fajnego! 

Seria “Rymowanki małej Anki” od Wydawnictwa Arystoteles.

Dawno nie czytałyśmy tak świetnych wierszyków. Są zabawne, przepełnione humorem i rymami wpadającymi w ucho, co sprawia że kontakt z dziecięca poezją jest naprawdę bardzo ciekawy. Miło się czyta takie wiersze. Sprawiają radość Młodym Czytelnikom ale i znacznie większym starszakom. Obie byłyśmy ciekawe każdego następnego wiersza. 

Książki czytałyśmy już kilka razy i na pewno na tym nie skończymy. 

Seria “Rymowanki małej Anki”, to nie tylko świetna treść wierszy, ale również ciekawe ilustracje, stworzone zresztą przez samego Autora… Pan Jarek Żukowski idealnie oddał w nich humor i przesłanie każdej opisanej w wierszu historii. Na stronach książki dużo się dzieje, jest zatem co opowiadać również po przeczytaniu wiersza. 

W rymowankach znajdziecie tematy życia codziennego ukazane w nieco przewrotny i humorystyczny sposób. Po przeczytaniu wiersza niejednokrotnie przychodzi też refleksja, dlaczego bohater tak postąpił… I tutaj może się zacząć bardzo interesująca rozmowa…

Pokażemy Wam dwa tomiki z tej serii. Czekamy na trzeci – jest obecnie w fazie przygotowań, co możecie zresztą śledzić na FP samego Autora. Link TUTAJ.

“Rymowanki małej Anki. Lokatorzy” – pierwszy tomik z serii. Porusza różne dziecięce, zwierzęce i nawet bałwankowe ważne sprawy…

Przeczytamy o:

– rybce, akwariowej podróżniczce, która chciała dopłynąć nad morze, jednak poprzez swoje niezdecydowanie w ogóle nawet nie ruszyła się z miejsca… Czy można być bardziej niezdecydowanym, nawet w akwarium?

– misiu, przez którego nie mogą zasnąć lalki… Hmm…, czy trzeba aż tak przeszkadzać koleżankom?

– krecie, właścicielu kilku hoteli… Jego kretowiska od razu zajęte są po brzegi. Wolnych pokoi brak… Czy można być bardziej przedsiębiorczym?

A ilustracje? Zobaczcie sami. 

Widzieliście kiedyś, żeby żabka oglądała komedię romantyczną z bałwankami w roli głównej? Tutaj dzieją się właśnie takie rzeczy! 

I jeszcze ten ślad Mikołaja, który wylądował na dachu. Mikołaju, a gdzie twoje sanie z reniferami? Pewnie czekają gdzieś wysoko, a ty pewnie postanowiłeś wyjątkowo wyskoczyć z nich na chwilę. 

 

“Rymowanki małej Anki. Kotki i Pieski” – drugi tomik z serii. Porusza wzajemne relacje domowych zwierzaków. Będzie naprawdę interesująco…

Przeczytamy o:

– Asie i Mruczku, którzy na co dzień żyją jak “pies z kotem”. Jest jednak jeden dzień kiedy milkną wszystkie ich waśnie i spory. To Wigilijna Noc… Przecież to oczywiste, ale czy później wszystko wróci do normy?

– robocie, który pracuje jako “głaskacz kotów”. Dzięki specjalnym rękawicom poprzez ich głaskanie ładuje się na następny dzień. Myślicie, że mruczkom to odpowiada? Oczywiście! zobaczcie sami. 

– o usypiających kotkach… Jak myślicie, kto w ich śnie podaje im miseczki mleka?

I jeszcze ilustracje… Zagubiony i zdziwiony kret, który razem z równie zdziwioną myszką są obecni na kilku ilustracjach. Widać, że sytuacje, które mają miejsce mocno przerastają ich wyobrażenia. 

Kot, który jak widzicie nie robi sobie zupełnie nic ze zdenerwowania groźnego psa. Spada zawsze na cztery łapy, a tutaj to właściwie na dwie, popijając mleko słomką z modnego słoika. 

Napiszę tak: pierwszy raz tak się uśmiałyśmy czytając wiersze. 

Seria “Rymowanki małej Anki” to mnóstwo dowcipu i śmiesznych sytuacji ujętych w codziennych sprawach bohaterów. Propozycja idealna, żeby zachęcić Pociechę to poznania świata dziecięcej poezji.

My na pewno do tych tomików jeszcze wrócimy i już nas ciekawi kolejny z tej serii “Rymowanki małej Anki. Straszki”.
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Możesz nas znaleźć:

 

 

 

Wersje językowe
Waluty
Cenniki do pobrania
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl