07.01.2021 ,,Mamusiowy Świat''

07.01.2021 ,,Mamusiowy Świat''  

link do wpisu: https://mamaijulka.blogspot.com/2021/01/akademia-rozwoju-swietne-ksiazki-dla.html?fbclid=IwAR05WjsmSWev31Od3S-yjKfV3WrHJQrj6FDqdCsFICgwBQ4x6G_xUTqrnM8

Akademia rozwoju- świetne książki dla każdego przedszkolaka.

Witajcie. 

 
Dzisiaj chciałabym pokazać Wam dwie genialne książki edukacyjne dla dzieci, które na pewno spodobają się waszym pociechom. Są to książki wydane nakładem Wydawnictwa Arystoteles
 
" Akademia rozwoju" jest to seria aktywizujących książeczek dla dzieci autorstwa Pani Eweliny Grzankowskiej. Są to wyjątkowe książeczki, które wręcz uwielbiają dzieciaki. Dzięki nim chłoną wiedzę jak gąbka- tak przynajmniej było w naszym przypadku- Julka nie mogła oderwać się od książek ale nic w tym dziwnego. W naszym posiadaniu znalazło się dwie książeczki wchodzące w skład serii " Akademia Rozwoju" : Akademia Rozwoju. Mały Geniusz oraz Akademia Rozwoju. Ćwiczenia z myślenia
 
Akademia Rozwoju. Mały geniusz to jedna z kilku wspaniałych aktywizujących książeczek wchodząca w skład serii. Pierwsze co przykuwa uwagę są to okładka. Okładka zawiera wspaniałe ilustracje, które przyciągają uwagę małego odkrywcy świata. Zarówno Julce jak i mi bardzo spodobała się zabawna ilustracja przedstawiająca mózg, jest naprawdę zabawna ale dzięki niej tytuł nabiera jeszcze głębszego znaczenia. Oleńkę natomiast do książki zachęcił wizerunek lwa lecącego w samolociku. Słuchajcie ilustracje w książce to jest potęga, naprawdę. Niepojęte jak bardzo okładka może wywierać wpływ na mózg dziecka i zachęcić je do nauki. Ale wiecie, kij ma dwa końce więc czasem może dziać się wręcz odwrotnie. Tutaj jestem przekonana, że tak się nie stanie. 
 

 

Co znajdziemy w książce? Przede wszystkim masę ćwiczeń aktywizujących dla dzieci. Jako nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej muszę przyznać, że jest to książka świetna pod względem edukacyjnym. 
" Nafaszerowana" jest aż po brzegi ćwiczeniami z grafomotoryki, sprawności manualnej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, orientacji przestrzennej, koncentracji uwagi i spostrzegawczości, ćwiczenia czytania i pisania oraz te najtrudniejsze do  wykonania- ćwiczenia matematyczne. Wszystkie te ćwiczenia są niezwykle ważne we wspomaganiu rozwoju dziecka. 
Spójrzcie na przykładowe ćwiczenia zawarte w książkach. 
 
Tak jak wspominałam wcześniej w książce bardzo podoba mi się okładka, ale pod względem merytorycznym zawartość książki urzeka mnie jeszcze bardziej. Każda strona to nowe ćwiczenie. Autorka świetnie ułożyła zadania tak, by przeplatały się jeszcze bardziej zaciekawiając dziecko i zachęcając do nauki, gdyby ćwiczenia w kółko powtarzały się, uwierzcie żadne dziecko nie maiłoby ochoty tak monotonnie wykonywać tych samych poleceń. Delikatne, rysunkowe ilustracje, czcionka przypominająca ręczne pisanie, zrozumiały tekst, wyraźne, logiczne polecenia- to wszystko sprawia, że książka jest naprawdę świetna. 
 
Książka zawiera 56 stron w formacie 205x285 mm. 
Jeśli jesteście ciekawi, czy zainteresuje Wasze dziecko znajdziecie ją TUTAJ
 
 
Akademia Rozwoju. Ćwiczenia z myślenia  to kolejna książka z serii. Tak jak w poprzedniej książce okładka przyciąga swoją oryginalnością, ciekawością i przede wszystkim humorem. Tutaj ytak jak w poprzedniej moją uwage przyciągneła przede wszystkim ta zabawna ilustracja mózgu trzymającego sztangę- no ewidentnie ćwiczy. I jak tu nie zrozumieć przesłania :) 
 
Tak jak w poprzedniej propozycji tak i w tej książce Każda strona to nowe ćwiczenie. Autorka świetnie ułożyła zadania tak, by przeplatały się jeszcze bardziej zaciekawiając dziecko i zachęcając do nauki, gdyby ćwiczenia w kółko powtarzały się, uwierzcie żadne dziecko nie maiłoby ochoty tak monotonnie wykonywać tych samych poleceń. Delikatne, rysunkowe ilustracje, czcionka przypominająca ręczne pisanie, zrozumiały tekst, wyraźne, logiczne polecenia- to wszystko sprawia, że książka jest naprawdę świetna.
 
Tutaj również książka składa się z 56 stron po brzegi wypełnionymi zabawnymi ilustracjami oraz ciekawymi zadaniami, które sprawią, że dziecko w ramach zabawy łatwiej wypracuje umiejętności.
 
Książki są naprawdę niezwykłe. Dziewczynki są nimi zachwycone. Spędzamy z nimi wiele czasu i nie mamy dość. Myślę, że warto je kupić dla dziecka. Jedna kosztuje jedynie 9, 99 zł. Uwierzcie mi to bardzo mała inwestycja, która zaowocuje w przyszłości.
Polecamy!
 

 

Możesz nas znaleźć:

 

 

 

Wersje językowe
Waluty
Cenniki do pobrania
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl